Ovaj duel igra se na Signal Iduna Parku u Dortmundu, a pravdu dijeli Englez Majkl Oliver

Njemačka Danska - Avaz
Njemačka - Danska - Avaz
+11

prije 2 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između Njemačke i Danske.

Njemačka - Danska 2:0 (Haverc penal 53', Musijala 68')

FT - Kraj utakmice!

90+4' - Haverc promašuje novi zicer! Imao je sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti, ali loše šutira i brani to Šmajhel.

90+2' - Ofsajd! Nakon signalizacije iz VAR sobe poništen je pogodak Florijana Virca.

90' - Pet minuta nadoknade.

89' - Sami finiš utakmice u Dortmundu.

85' - Nijemci u potpunosti imaju ovaj meč pod svojom kontrolom, čeka se samo posljednji zvižduk Olivera.

81' - Kod Danaca tri promjene. Kristijansen, Bah i Hojlund ustupaju svoja mjesta Brun Larsenu, Vindu i Damsgardu.

80' - Dvostruka izmjena u Danskoj. Virc i Henriks su u igri umjesto Rauma i Musijale.

75' - Danci su pred ispadanje. Sada su bacili sve karte u napad, pokušavaju zaprijetiti iz kornera.

68' - GOOOOOOOOOOL! Musijala je udvostručio prednost Njemačke i odveo je na korak do plasmana u četvrtfinale!

65' - Dvostruka izmjena u Njemačkoj. Fulkrug i Džan mijenjaju Gundoana i Andriha.

59' - Kakva šansa! Haverc je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je promašio zicer. Bio je "oči u oči" sa Šmajhelom, potkopao je loptu preko golmana Danske, ali ona ide pored stative.

53' - GOOOOOOOOOOL! Haverc pogađa iako je Šmajhel bio na toj lopti. Bio je ovo vrlo precizan šut Haverca za vodstvo "Elfa".

Trenutak kada je Andersen igrao rukom. Screenshot

51' - Penal za Njemačku! Kako život zna biti okrutan, najbolje je na svojoj koži osjetio Andersen. Maločas mu je poništen gol, a sada je skrivio jedanaesterac.

Igrao je rukom u šesnaestercu, a nakon gledanja usporenog snimka, Oliver je pokazao na bijelu tačku.

49' - OFSAJD! Andersen nakon gužve ispred gola Njemačke šalje loptu u mrežu. Čekala se odluka iz VAR sobe, a na kraju je gol poništen.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade.

45' - Bilo je opasno! Danska je krenula u kontru, na kraju je Nojer u posljednji čas reagovao ispred Hojlunda.

41' - Prilika za Dansku! Šloterbek je napravio grešku nakon neobjašnjivog poigravanja pred svojim golom, ali Hojlund to nije iskoristio.

37' - Šansa za Njemačku! Haverc je bio u prilici da iz neposredne blizine postigne gol, ali glavom je šutirao pravo u Šmajhela.

36' - Nastavljena je utakmica, prekid je trajao nekih 20-ak minuta.

21:55 - Fudbaleri obje reprezentacije su na terenu, odradit će novo zagrijavanje.

21:53 - Dobra vijest, fudbaleri se vraćaju na teren. Ubrzo će se nastaviti utakmica.

21:45 - Čeka se odluka sudija o nastavku utakmice.

Fudbaleri se povukli u svlačionice. Screenshot

21:37 - Igrači se povlače u svlačionice, prekid utakmice će potrajati.

35' - Prekid utakmice u Dortmundu zbog nevremena. Snimljen je udar groma u blizini stadiona, dok kiša lije kao iz kabla.

25' - Period mirnije igre, Danci su uspjeli odbiti silovite nalete Njemačke.

20' - Danci su iznenada došli u priliku. Eriksen je uspio iskontrolisati dubinsku loptu, ali lopta od blok ide u korner.

15' - Kristijansen je srušio Sanea, bit će ovo prilika iz slobodnog udarca. Kros je šutirao, ali je pogodio samo živi zid.

10' - Haverc je sada zaprijetio, a Šmajhel odbio loptu u četvrti korner za Njemačku. Nakon ubačaja iz ugla, Andrih je šutirao pravo u danskog golmana.

7' - Šansa za Njemačku! Kros je iz kornera tražio Šloterbeka na drugoj stativi, koji je uputio nezgodan šut, a Šmajhel na jedvite jade to brani.

7' - Bomba Kimiha! Ostavili su mu Danci mnogo prostora, a one je raspalio po lopti s nekih 25 metara udaljenosti. Šmajhel je sjajno intervenisao i odbio loptu u korner.

4' - Poništen gol Njemačkoj! Šloterbek je poslao loptu u mrežu, ali je pogodak poništen zbog prekršaja u napadu.

3' - Nijemci kreću silovito u napad. Imat će i prvi korner na ovom susretu.

1' - Počela utakmica!

20:50 - Igrači izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:40 - Imat će i Danci veliku podršku svojih navijača. Pogledajte korteo danskih navijača prije utakmice.

20:35 - Ovaj duel igra se na Signal Iduna Parku u Dortmundu, a sudit će je Englez Majkl Oliver (Michael). Najbolji bh. arbitar Irfan Peljto imat će funkciju četvrtog sudije.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili selektori dvije ekipe, a Nijemac Julian Nagelsman je na klupi ostavio Florijana Virca (Wirtz).

Njemačka: Nojer, Kimih, Ridiger, Šloterbek, Raum, Andrih, Kros, Gundoan, Sane, Musijala i Haverc.

Danska: Šmajhel, Andersen, Vestergard, Kristijansen, Bah, Dilejni, Hojberg, Mele, Eriksen, Skov Olsen i Hojlund.

Pobjednik ovog duela će u četvrtfinalu igrati s boljim iz sutrašnjeg okršaja Španije i Gruzije.