Tok utakmice / Srbija - Slovenija 1-1

Detalj s utakmice Srbija - Slovenija - Avaz
+13

20.6.2024

Fudbalske reprezentacije Srbije i Slovenije igraju utakmicu 2. kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Srbija je u prvom kolu poražena od Engleske (0:1), dok su Slovenci iznenađujuće remizirali s Dancima (1:1).

Utakmica se igra na Alijanc Areni u Minhenu, a glavni arbitar će biti Ištvan Kovač iz Rumunije.

Tekstualni prijenos pratite uživo na portalu avaz.ba

Srbija - Slovenija 1:1 (Jović 95' / Karničnik 69')

FT - Gotovo je u Minhenu!

90+5' - GOLLLLL!!!! Jović pogađa glavom poslije kornera i spašava Srbijance.

90+3' - Žuti i za Vipotnika

90+2' - Frustrirani Gačinović dobija žuti karton zbog nesportskog udaranja Janže.

90+1' - Dobar pokušaj Jovića, koji je probao makazicama, ali brane se Slovenci.

90'  - Igrat će se još pet minuta u Minhenu.

87' - Janža dobio žuti karton jer je krao vrijeme pri izvođenju auta.

85' - Ponovo nesiguran Oblak. Birmančević je ubacio loptu, ali golman nesigurno izbacuje u korner.

83' - Samardžić je prošao nekoliko igrača, ali udarac odlazi pored stative.

81' - Zbunjenost u odbrani Slovenije. Ispada lopta Oblaku, ali je uspio na kraju da se spasi.

79' - Novi pokušaj Karničnika, ali lopta odlazi tik pored stative.

75' - Prijeti glavom i SMS, ali odlazi lopta pored gola.

72' - Prečka spašava Slovence! Sve je bilo sjajno, majstorski je šutirao Mitrović, ali je pogodio samo prečku.

69' - GOLLLL!!!! Slovenci šokirali Srbijance! Iz brze kontre izrodio se pogodak. Nakon sjajne akcije loptu je u petercu dočekao Karničnik i zakucao je u mrežu Srbije.

64' - Izmjene na obje strane. U Srbiji su izašli Vlahović i Lukić, a ušli Jović i Milinković-Savić. Kod Slovenije izašao je Mlakar, a ušao Stanković.

58' - Rajković paradom spašava Srbiju! Sjajan udarac Šeška, lopta je išla pod prečku, ali je uspio golman Srbije to poslati u korner.

54' - Novi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Lukić zbog prekršaja na Stojanoviću.

50' - Mitrović ponovo prijeti glavom! Karničnik izbija ispred njega i lopta odlazi preko gola u korner.

49' - Zamalo autogol Slovenaca! Bijol je veoma loše izbio loptu, ali lopta mu prelazi preko noge i zamalo odlazi u mrežu Oblaka.

47' - Sjajna prilika za Srbiju! Kakav je majstor Tadić. Odigrao je dupli pas s Mitrovićem i proigrao napadača, ali ponovo brani to Jan Oblak.

46' - Počelo je drugo polvurijeme u Minhenu. Stojković napravio izmjenu. Mladenović, koji je imao žuti karton, izašao je s terena, a ulazi Gačinović.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Minhenu.

45' - Igrat će se još minuta u prvom poluvremenu.

43' - Rasplamsala se igra. Šutirao je Lukić, ali blokirali su defanzivci Slovenije.

42' - Prijete i Srbijanci! Živković je centrirao, lopta dolazi do Mitrovića, a robusni napadač je u padu šutirao. Međutim, Oblak brani.

38'- Najbolja šansa na utakmici! Kakva prilika sada za Slovence. Elšnik je pogodio stativu, a lopta se odbila u noge Šešku, koji je šutirao preko gola.

31' - Opasna prilika za Srbiju! Nakon kornera je lopta prozujala kroz peterac, ali nijedan od igrača nije uspio doći do lopte. Mitrović je sa zemlje probao glavom, ali je promašio loptu.

27' - Prva šansa za Srbiju na utakmici! Vlahović je šutirao glavom, ali Oblak to brani bez problema.

25' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Filip Mladenović.

23' - Poigravaju se Srbijanci u blizini šesnaesterca opet. Šeško krade loptu, ali će na kraju biti samo korner.

20' - Srbijanci se muče na početku susreta. Slovenija ih drži pod kontrolom i pritišče stalno.

13' - Ponovo Rajković uspijeva reagirati ispred Mlakara, nakon ne baš sigurnog vraćanja glavom Milenkovića.

10' - Bez ozbiljnijih prilika za Srbiju. Sada je Živković probao centrirati nakon slobodnog udarca, ali lopta odlazi u gol-aut.

8' - Velika šansa za Sloveniju! Sjajno se snalazi golman Rajković. Veoma su opasni Slovenci. Mlakar je dobio malo prostora nakon što je lopta preskočila defanzivce, ali brani golman Srbije.

7' - U početnom dijelu susreta borba se vodi na sredini terena. Bez velikih šansi.

4' - Prva pokušaj Slovenaca na susretu! Srbijanci su izgubili loptu u opasnoj zoni i Čerin je pokušao s 20-ak metara, ali brani Rajković.

1' - Počeo je balkanski derbi na Alijanc Areni.

14:55 - Intonirane su himne i sve je spremno za početak.

14:45 - Uoči utakmice, atmosfera na trgu u Minhenu bila je veoma dobra i sve je prošlo u mirnijem tonu.