Utakmica se igra na stadionu Esprit Arena u Dizeldorfu

Detalj s utakmice Slovačka - Ukrajina - Avaz
+4

prije 6 dana

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe E između Slovačke i Ukrajine.

Slovaci su u prvom kolu na iznenađenje mnogih pobijedili Belgiju (1:0), dok je Ukrajina deklasirana od Rumunije (0:3).

Utakmica se igra na stadionu Esprit Arena u Dizeldorfu. Glavni arbitar na ovom meču bit će Englez Majkl Oliver.

Slovačka - Ukrajina 1:2 (Šranc 17' / Šaparenko 54', Jaremčuk 80')

FT - Gotovo je!

90' - Igrat će se još pet minuta.

88' - Nemoćni su Slovaci u drugom dijelu.

80' - GOLLLL!!!!! Kakav je majstor Jaremčuk! Primio je loptu koja je preskočila cijelu odbranu, a onda je uspio umiriti i poslati kroz noge golmana Dubravke.

74' - Velika šansa za Ukrajinu! Istrčali su kontru Jaremčuk i Mudrik, ali je brzonogi napadač dobio nezgodnu loptu i nije uspio završiti napad.

70' - Umirila se igra, što više odgovara Slovacima, koji s jednim bodom može osigurati nokaut-fazu.

59' - Šaparenko šutirao, ali brani golman Dubravka.

54' - GOLLL!!! Šaparenko je šutirao nakon veoma dobre akcije Ukrajinaca i pogodio gol. Prije toga je Sudakov pronašao Zinčenka koji je ubacio loptu do veznjaka Ukrajine.

53' - Novi opasan prodor Haraslina po lijevoj strani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Dizeldorfu!

HT - Gotovo je poluvrijeme.

45' - Još minuta u prvom dijelu.

44' - Brz napad Slovaka, a onda Haraslin šutira. Spašava Trubin Ukrajince.

43' - Pokušava Zinčenko direktno iz slobodnog iskosa, ali brani Dubravka.

34' - Velika šansa za Ukrajinu! Stativu je pogodio Timčik, a Zinčenko je nakon toga izblokiran. Proigrala je Ukrajina.

30' - Prijete Ukrajinci ponovo, a Dovbik je ponovo bio u akciji. Na kraju Jarmolenko nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

29' - Velika šansa za Ukrajinu! Dovbik je sve sam uradio, ali se na kraju Pekarik ispriječio i zaustavio ga.

17' - GOLLL!!!! Slovačka dolazi do vodstva! Šranc glavom dolazi do gola. Loša reakcija Ukrajine.

17' - Hancko pokušava iz slobodnog udarca, brani to Trubin krajnjim mukama.

11' - Nova prilika za Slovake! Šranc je dočekao centaršut, ali pogađa stativu.

10' - Velika šansa za Slovačku! Trubin spašava Ukrajince! Haraslin je šutirao, ali uspio je golman Ukrajine odbraniti.

9' - Prvi opasniji napad Ukrajine, ali centaršut Jarmolenka završava u rukama Dubravke.

1' - Počeo je susret u Dizeldorfu!