Ženska teniska reprezentacija Češke povela je s 1:0 protiv Njemačke u finalu Fed Cupa koji se igra u Pragu.
Prvi bod domaćoj reprezentaciji osigurala je Petra Kvitova svladavši Andreu Petković sa 6:2, 6:4.
U drugom susretu igrat će Lucie Šafarova i Angelique Kerber.
Čehinje jurišaju na treći naslov pobjednica Fed Cupa u posljednje četiri godine, najbolje su bilie 2011. i 2012., godine, dok Njemice igraju u prvom finalu od 1992. godine kada su i posljednji put osvojile naslov.
