OSTALI SPORTOVI

Čehinje osvojile Fed kup

U finalu bolje od Njemica

Fena

9.11.2014

Ženska teniska reprezentacija Češke pobjednik je Fed cupa. U finalnom meču Čehinje su u Pragu povele protiv Njemačka sa 3:0. 

Treći bod domaćim teniserkama, koje se tri puta slavile u zadnje četiri sezone, osigurala je Petra Kvitova, koja je sa 7:6 (5), 4:6 i 6:4 pobijedila najbolju njemačku igračicu Angelique Kerber.

Prvog dana Čahinje su povele s 2:0. Kvitova je svladala Andreu Petković sa 6:2, 6:4, dok je Lucie Šafarova bila  bolja od  Kerber sa  6:4, 6:4.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.