RUKOMET

Nije mogao zamisliti bolji selektorski debi, Lazarov s Makedoncima šokirao svjetskog prvaka Dansku

Senzacija u Skoplju

Lazarov: Postigao i četiri gola. AGENCIJE

A. Vatreš

12.3.2021

Legendarni makedonski rukometaš Kiril Lazarov nije mogao zamisliti bolji debi u ulozi igrača-selektora, pošto je Makedonija savladala aktuelnog olimpijskog i svjetskog prvaka Dansku sa 33:29 (17:13) u trećem kolu kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Domaćin je u Skoplju vodio od prvog do posljednjeg minuta, a sredinom drugog poluvremena imao je čak i velikih osam golova razlike.

blistao je golman Nikola Mitrevski sa 16 odbrana, a najbolji strijelci s po pet golova bili su Dejan Manaskov, Filip Taleski i Filip Kuzmanovski.

Lazarov je dodao četiri.

Kod Danaca se istakao  Mikel Hansen (Mikkel) s 11 golova.

Makedonija je sada prva u grupi s maksimalnim učinkom iz tri meča, čime je praktično došla na korak do plasmana na prvenstvo Starog kontinenta.