Bosanskohercegovačko-srbijanska kombinacija bolja Australijanaca Popirina i Tompsona

Brkić i Ćaćić: Odličan tandem. ARHIV

E. Ćosić

2.6.2021

Bosanskohercegovački teniser Tomislav Brkić u paru je sa srbijanskim igračem Nikolom Ćaćićem nakon velike borbe uspio izboriti drugo kolo na Rolan Garosu. Bosanskohercegovačko-srbijanska kombinacija bila je bolja od australijanskog para Alekseja Popirina (Aleksey Popyrin) i Džordana Tompsona (Jordan Thompson) sa 2:1 u setovima.

Nakon velike borbe i 133 minute tenisa u Parizu, Brkić i Ćaćić su slavili veliku pobjedu. Prvi set su priveli u svoju korist rezultatom 7:5, da bi naredni izgubili u taj-brejku. Ipak, u trećem setu sjajna partija Brkića i Ćaćića i pobjeda od 6:3.

U narednom kolu Brkić i Ćaćić će na megdan špansko-argentinskom paru koji čine Marsel Granoljers - Pujol (Marcel Granollers - Puyol) i Orasio Sebaljos (Horacio Zeballos). Aktuelni prvaci u paru na pariškoj šljaci su Nijemci Kevin Kravic (Kravitz) i Andreas Mijes (Mies).