KVALIFIKACIJE ZA SP

Futsal reprezentacija BiH poražena u Češkoj

Naša selekcija kvalifikacije nastavlja 3. marta kad će gostovati selekciji Armenije

Futsalerima presudila dva ekspresna gola Čeha. NSBiH

20.9.2022

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Brnu od Češke Republike sa 2:4 u susretu drugog kola grupe 3 glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Domaći sastav prvi dolazi do prednosti 10. minuti, a strijelac je bio David Černi (Cerny). Samir Gosto u 16. minuti na asistenciju Josipa Boškovića izjednačuje rezultat.

Iako su oba tima stvarala šanse, Česi su bili efikasniji, te Mihael Seidler (Michael) i David Drozd u 25. i 26. minuti donose novu prednost svom timu. Marijo Aladžić u 34. vraća nadu našoj selekciji da može ostvariti pozitivan rezultat, međutim već u sljedećoj minuti Radim Zaruba postiže pogodak za konačnih 4:2.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije nastavlja 3. marta kad će gostovati selekciji Armenije.