Senzacija u Majamiju: Lajović izbacio Mareja

Lajović će u narednom krugu na Amerikanca Maksima Kresija

Dušan Lajović. Printscreen

H. J. I.

22.3.2023

Srbijanski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira u Majamiju poslije pobjede nad slavnim Endijem Marejem (Andy Murray) u dva seta - 6:4, 7:5.

Lajović će u narednom krugu na Amerikanca Maksima Kresija, a ako i njega preskoči u trećem kolu bi mogao da naleti na trenutno prvog igrača svijeta Karlosa Alkaraza, pod uslovom da mladi Španac odradi svoj dio posla kako treba.

Nije Endi naravno ono što je nekad bio, ali ne umanjuje to uspjeh srbijanskog tenisera koji je sa jednim brejkom napravio razliku u prvom setu, da bi u drugom, jednako neizvjesnom, u dva navrata uzeo gem na servis protivnika, jedan je i izgubio na svoj - i potukao Škotlanđanina.

U drugo kolo Majamija plasirao se i Laslo Đere koji je porazio Australijanca Aleksandra Vukića.