Rubljov prvi finalista u Banjoj Luci: Razbio Slovaka u polufinalu

Ruski teniser Andrej Rubljov je slavio u dva seta bez da se previše umorio

Rubljov: Prvi finalista turnira u Banjoj Luci - Avaz
+5

22.4.2023

Ruski teniser Andrej Rubljov (Andrey Rublev) prvi je finalista turnira ATP Banja Luka, nakon što je danas u polufinalu savladao Slovaka Aleksa Molčana. Rezultat na kraju meča je glasio 6:2, 6:4.

Rus je prvi set osvojio rutinski rezultatom 6:2. Iako su podijelili prva dva gema, Rubljov je ubacio u brzinu više i osvojio četiri gema zaredom, tako stekavši krucijalnu prednost.

U drugom setu Slovak je pružao nešto snažniji otpor. Rus je napravio u trećem gemu i činilo se da je sve gotovo, ali je onda krenuo šou. Obojica su počeli gubiti servise, što je na kraju više koristilo Rubljovu, koji je prekinuo taj niz u desetom gemu drugog seta osvojivši ga rezultatom 6:4i pobijedivši u meču.

Ruski teniser je tako postao prvi finalista turnira, gdje će mu protivnik biti pobjednik iz drugog današnjeg polufinalnog susreta između srbijanskih tenisera Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića.