Rubljov rezervisao mjesto u četvrtfinalu protiv Džumhura

Rus je slavio u meču koji je trajao nešto duže od sat vremena

Rubljov: Prošetao se do duela sa Džumhurom. Anadolija

20.4.2023

Andrej Rubljov (Andrey Rublev), ruski teniser i drugi nosilac turnira ATP Banja Luka, je bez većih problema savladao Huana Pabla Variljasa (Juan Varillas) sa 6:2, 6:2.

Rus je na početku meča krenuo agresivno. Već u prvom gemu je iskoristio svoje brejk prilike i postavio tempo u kojem će proteći i ostatak meča. Potvrdio je svoj servis, a onda u petom gemu opet oduzeo servis protivniku. Do kraja prvog seta, koji je trajao 37 minuta, su se razmijenjivali u osvajanju servis gemova što je dovelo do toga da Rubljov osvoji set rezultatom 6:2.

U drugom setu situacija se slično odvila. Rubljov gubi prvi gem, da bi zatim osvojio pet zaredom, od kojih su dva bila na servis protivnika. Do kraja se nije previše namučio da osvoji i posljednji potrebni gem za pobjedu u ovom meču.

Rubljov će u četvrtfinalu turnira igrati protiv našeg Damira Džumhura.

Podsjećamo, Džumhur je ranije u danu slavio protiv Francuza Rišara Gaskea (Richard Gasquet) rezultatom 2:1 u setovima.