ATP HALE

Cicipas slavio nakon velike borbe i preokreta, Medvedev siguran

Grčki i ruski teniser su sve kvalifikovali za narednu rundu turnira u njemačkom gradu

Cicipas: Slavio nakon dugog meča. Screenshot/Twitter

19.6.2023

Nova sedmica je donijela novi teniski turnir, a u centru pažnje ove sedmice će biti njemački Hale.

Neki od najboljih tenisera svijeta su došli na ATP turnir serije 500, a favorite predvode grčki teniser Stefanos Cicipas (Tsitsipas) i Rus Danil Medvedev (Daniil).

Cicipas je za prvog protivnika ovog turnira imao Francuza Gregoara Barera (Gregoire Barrere), a Cicipas je poslije 2 sata i 25 minuta slavio rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set nije donio previše uzbudljivih situacija, a oba tenisera su čuvala svoj servis bez većih problema i tako se došlo do taj-brejka.

U odlučujućem gemu prvog seta francuski teniser je uspio ostati pribran i na iznenađenje svih je osvojio set rezultatom 8:6 u taj-brejku.

Cicipas je došao na ivicu ponora u trećem gemu drugog seta kada je Barere napravio brejk.

Ipak, Cicipas nije odustajao i uspio je osvojiti pet od narednih šest gemova za izjednačenje u setovima.

U trećem setu su opet obojica namjestili ruku i dobro servirali, a u taj-brejku je ovaj put Cicipas bio odlučniji i uspio je pobijediti i plasirati se u narednu rundu.

Danil Medvedev je imao nešto lakši posao sa Markosom Gironom. Rus je slavio rezultatom 2:0 (6:4, 6:3).

U prvom setu mu je bio potreban jedan brejk, dok je u drugom oduzeo dva puta servis protivniku za pobjedu i plasman u narednu rundu turnira u Haleu.