VIMBLDON

Hurkač namučio Đokovića po povratku na teren: Novak uspio doći do četvrtfinala

Srbijanski teniser je izgubio treći set i morao je produžiti svoj ostanak na terenu protiv Huberta Hurkača

Đoković: Mučio se po povratku na teren. AP

10.7.2023

Novak Đoković je uprkos prekidu meča uspio savladati Huberta Hurkača (Hurkacz) u četiri seta rezultatom 7:6, 7:6, 5:7, 6:4.

Nakon što je prva dva seta osvojio jučer prije nego što je meč prekinut zbog policijskog sata, Đoković nije baš najbolje prošao u trećem setu.

Što se sigurnosti u sopstveni servis tiče, u trećem setu je bila slična situacija kao i u prethodnim. Hurkač je odlično servirao, a u 12. gemu je došao i do brejk lopti. Poljak ih je iskoristio i tako meč odveo u četvrti set.

U četvrtom setu Đoković je pokušavao doći do prednosti i napokon oduzeti servis protivniku, te mu uzvratiti istom mjerom.

To mu je pošlo za rukom u 7. gemu, kada je iskoristio mali znak nepažnje poljskog tenisera.

Ta prednost se ispostavila krucijalnom za njegovog osvajanje meča i prolazak u naredno kolo.

On će se u četvrtfinalu sastati s Andrejom Rubljovom (Andrey Rublev) koji je u svom meču savladao Aleksandera Bublika nakon pet veoma teških setova.