ŠPANAC SIGURAN

Legendarni Nadal ubjedljivim trijumfom do četvrtfinala u Australiji

Rafael Nadal se pobjedivši Kublera plasirao u četvrtinu finala ATP turnira u Brizbejnu

Nadal: Povratak sa stilom. PlatformaX

R. Kapetanović

4.1.2024

Jedan od najboljih tenisera svih vremena, Rafael Nadal je u osmini finala ATP turnira u Brizbejnu pobijedio domaćeg takmičara Džejsona Kublera (Jason Kubler) sa 2:0 po setovima.

U meču koji je trajao oko sat i dvadeset minuta, Nadal je ubjedljivo pobijedio Kublera i uspio se plasirati u narednu rundu takmičenja.

Nadal je u oba seta po dva puta oduzeo servis svom protivniku i tako stigao do zaslužene pobjede nad svojim rivalom.

U četvrtini finala ga očekuje meč protiv Džordana Tompsona (Jordan Thompson), kome je Ugo Umber (Ugo Humbert) predao meč bez borbe.

Treba naglasiti da se Španac u januaru vratio tenisu nakon skoro jednogodišnje pauze te je u prvom meču nakon oporavka od povrede savladao Dominika Tima (Dominic Thiem) sa 2:0 po setovima.