Završnom radionicom, koja je održana u Omladinskom centru u Novom Travniku, završen je projekt "Zdrav razum-zdrav život", realizovan zahavljujući finansijskoj i tehničkoj podršci Centra za edukaciju mladih Travnik i IN fondacije.
Projekt koji traje od septembra realizovali su volonteri Omladinskog udruženja "Nova vizija", a u okviru njega održane su radionice za mlade o rodno zasnovanom nasilju.
Učesnici radionica imali su priliku naučiti više o vrstama rodno zasnovanog nasilja, metodama prepoznavanja, reagiranja, te o ulogama mladih, društva ali i medija u prevenciji nasilja.
U sklopu projekta održano je ukupno pet radionica za srednjoškolce i jedna za učenike osnovne škole, kao i biciklistička utrka za mlade s ciljem upućivanja poruke da zdrav život treba biti metoda borbe protiv nasilja, a mladi umjetnicisu kao trajni trag ovog projekta ostavili grafit s porukom "Nasilje nije in, zato budi fin".
Kroz projekt mladi su poslali jasnu poruku da društvo, a posebno mladi, moraju imati ulogu u prevenciji nasilja, te pružanju podrške žrtvama.
