BIH

Pavić: Iscrpiti mogućnosti sa SNSD-om

Predsjednik DNS-a podsjetio na predizborni dogovor oko mandatara

V.S.

10.11.2014

Predsjednik Demokratskog narodnog Saveza (DNS) Marko Pavić danas je u Banjoj Luci izjavio da će koalicija koju ova stranka ima sa Naprednom strankom (NS) i Srpskom radikalnom strankom (SRS) "ostati jedinstvena i da svi koji ovih dana žele da je razjedine, neće uspjeti u tome".

- Želimo da poručimo svima koji žele da angažiraju partiju ili pojedince iz ove koalicije, da to ne mogu- naglasio je on.

Ova koalicija, dodao je on, "prvo će iscrpiti sve mogućnosti dogovora sa SNSD-om, a zatim ići dalje".

-  Ako taj razgovor ne urodi plodom, razgovarat ćemo i sa drugom stranom, ali nećemo licitirati našim zahtjevima i ljudima ili ucjenjivati - napomenuo je Pavić, nakon sastanka sa predsjednicima NS-a Adamom Šukalom i SRS-a Draganom Đurđevićem, nakon čega je održana sjednica Predsjedništva DNS-a.

Najave predsjednika SNSD-a Milorada Dodika da će mandatar za sastav nove Vlade RS biti iz ove stranke, prokomentirao je podsjećanjem na predizborni dogovor po kojem ta pozicija pripada njegovoj stranci.

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.