BIH

Mljekari nastavili blokadu pet carinskih terminala u BiH

Ostaju pri svojim zahtjevima

Srna

14.11.2014

Predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača - mljekara Republike Srpske Vladimir Usorac izjavio je danas da su mljekari nastavili blokadu pet carinskih terminala u BiH - Gradiška, Orašje, Izačić, Gorica i Bijača.
 
- Ostajemo pri našim zahtjevima da mlijeko i mliječni proizvodi u BiH mogu ući samo na terminalima sa kojih i izlaze iz zemlje, kao i da plavi dizel bude u budžetu BiH za sljedeću godinu - kazao je Usorac.

On je istakao da će danas da budu upućeni i dodatni zahtjevi - da se sa EU do kraja ove godine riješi problem izvoza mlijeka i mliječnih proizvoda iz BiH, kao i pitanje koridora prema Turskoj i Rusiji.

Mljekari su blokadu carinskih terminala počeli u srijedu, 12. novembra.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.