Predstavnici Udruženja penzionera vojnih osiguranika u FBiH upozorili su jučer vlasti da su neprihvatljive prijetnje smanjenjem njihovih zakonitih primanja, poručili su u izjavi za "Dnevni avaz".
Naime, kako nam je rekao Ismet Harbinja, predsjednik Udruženja, oni su dobili informaciju da je bila otvorena mogućnost da im se penzije isplate umanjene za, čak, jednu trećinu! Razlog tome je, kako kaže, tvrdnja aktuelne Vlade FBiH da nema novca.
O tome su jučer razgovarali na sastanku u Sarajevu. Harbinja kaže da je krajnje vrijeme da se prestane s kršenjem njihovih prava.
Više pročitajte u današnjem printanom izdanju "Dnevnog avaza".
