BIH

Deseta Talk In Business konferencija: Rast potrošačkog optimizma

Teme namijenjene medijima u Bosni i Hercegovini

(A. Vr.)

11.6.2015

U Sarajevu je jučer održana 10.  Talk IN Business konferencija u Sarajevu, namijenjena medijima u Bosni i Hercegovini na temu potrošačkog optimizma u Bosni i Hercegovini. 

Potrošački optimizam nije u depresiji i  do kraja ove godine predviđen je njegov rast,  izjavila je Elma Pašić, direktorica istraživačke kompanije GfK.

Deseta Talk In Business konferencija je bila posvećena temi „Potrošačkog optimizma u Bosni i Hercegovini“

Na index potrošačkog optimizma u Bosni i Hercegovini u najvećoj mjeri utiču mediji i potrebna je intenzivna saradnja između medija i kompanija koje posluju na tržištu Bosne i Hercegovine.

Market manager za BiH kompanije Imperial  Tobacco, Kemal Jakić , naglasio je važnost komunikacije kao jednog od najvažnijih alata za dostizanje većeg index-a potrošačkog optimizma i razumijevanja svih učesnika na tržištu.

Elvir Švrakić direktor NTV Hayat je ispred medija istakao spremnost na saradnju na svim nivoima u cilju poboljšanja ekonomske klime i unapređenja komunikacije između medija i kompanija koje posluju u Bosni i Hercegovini u cilju bolje informiranosti građana o važnosti i vrijednosti pojedinih kategorija roba široke potrošnje i drugih industrija.

Podršku saradnji medija i kompanija su iskazali i predstavnici ATV Banja Luka, Dnevnog Avaza, Media Marketinga, TV Pink-a, OBN-a, TVSA, Hayat TV-a.

Savjetnik za ekonomska pitanja Slovenčke Ambasade u Sarajevu, Gregor Presker je govorio o iskustvima u republici Sloveniji i EU, kada je riječ o povezanosti potrošačkog optimizma i  ekonomskih tokova.

Profesor Nenad Brkić, sa Ekonomskog fakulteta u Sarajevu je naglasio važnost razumijevanja i saradnje između medija i predstavnika kompanija. Kao jednog od važnijih mehanizama za poboljšanje ekonomskog okruženja.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.