U dvorani Mirza Delibašić u Kulturno-sportskom centru Skenderija večeras je održan koncert "Bajram dođe, mirišu avlije" koji ima i humanitarni karakter.
Organizator koncerta je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u saradnji sa KSC-om Skenderija.
Program, kojem je prisustvovalo na hiljade Sarajlija, uveličao je veliki broj solista, horova, orkestara i grupa, kao i gostiju.
Među učesnicima koji su gledaocima priredili nezaboravne trenutke našli su se Sami Ozer, Eldin Huseinbegović, Burhan Šaban, Hafiz Sulejman Bugari, Denial Ahmetović, Kenan Mačković, Latif Miočević, Ena Brdar, Selma Droce, Mensura Bajraktarević, Lejla Čaušević, Selma Popaja, Šejla Džakmić, Resul Alić, Mustafa Isaković, Šerif Delić i Miralem Babajić.
Učešće su uzeli i horovi MIZ-e Sarajevo, "Šapat srca“, "2Hilal“, "Derman“ kao i Armin Hodžić bend i orkestar "Amadeus“ dok je dirigent bio Emir Nuhanović.