Austrijski diplomata oglasio se na Twitteru

Tuka: Čestitka stigla i od Satlera. AFP/Arhiva

J. A. / Avaz.ba

2.10.2019

Ambasador Johan Satler (Johann Sattler), novoimenovani šef Delegacije Evropske unije u Bosni i Hercegovini i specijalni predstavnik EU u BiH, uputio je putem Twittera čestitku Amelu Tuki, koji je osvojio srebrenu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.

- Čestitke, Amel Tuka - srebro u finalu 800 m - napisao je austrijski diplomata na Twitteru.

Podsjećamo, Tuka je sinoć postao svjetski viceprvak osvojivši drugo mjesto u finalnoj utrci na 800 metara. Utrku je istrčao u vremenu od 1:43,47 i tako postigao najbolji lični rezultat sezone.

Svjetski prvak postao je Amerikanac Donovan Brejzer (Brazier), koji je dionicu od 800 metara istrčao za 1:42,34, dok je bronzu osvojio Kenijac Ferguson Rotič (Rotich) s vremenom od 1:43,82.