Utakmica za pamćenje: Velež protiv Širokog ispustio vodstvo od 4:1

Velež ispustio veliku prednost. FK Velež

Piše: Danijal Hadžović

12.11.2022

Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega na otvaranju 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su spektakularnu utakmicu koja je završila remijem 4:4. Zanimljivo je da je, s obzirom na prilike, moglo biti čak i više golova.

Velež je u prvih 45 minuta prikazao najbolju igru ove sezone, te je nakon poluvremena bilo čak 3:0 za mostarski tim.

Alen Dejanović je u 11. minuti doveo domaćina u vodstvo, a samo deset minuta kansije već je Ikić glavom pogodio za 2:0.

U 40. minuti Nermin Haskić pogađa za 3:0 i s ovim rezultatom se otišlo na odmor. Očekivalo se da će Velež slaviti sigurnu pobjedi.

U nastavku je uslijedilo spektakl. Bože Vukoja je u prvoj minuti drugog poluvremena iz penala smanjio na 3:1, ali u narednom napadu Nemanja Anđušić vraća tri gola prednosti domaćinu.

Još jedan penal za Široki u  64. minuti, a Vukoja je ponovo pogodio i smanjio na 4:2.

Naredni napad donio je novi gol Širokom. Marijan Ćavar je pogodio i donio pravu dramu u utakmicu u Gabelu.

Veležu je nakon toga sporno poništen gol za 5:3, a "kazna" je uslijedila u 86. minuti kada Vukoja postiže hat-trick za najbolju utakmicu koju smo gledali ove sezone.

U narednom kolu Velež dočekuje Slogu, dok će Široki biti domaćin Tuzla Cityju.

Rezultat i strijelci:

Velež - Široki Brijeg 4:4 (Dejanović 11', Ikić 26', Haskić 40', Anđušić 50' / Vukoja 47', 63', 86', Ćavar 65')