KOLUMNE

Kreševski junak

Ličnost dana Vladimir Cetina

Autor:D. P.

13.11.2016

U zemlji u kojoj su političari glavne zvijezde, a pozitivne vijesti u medijskom prostoru broje se na prste jedne ruke, mladi kreševski policajac Vladimir Cetina (24) oduševio je bh. javnost i svojim primjerom pokazao kakvi bismo ljudi trebali biti.

Iako je tek na početku svoje policijske karijere, bez razmišljanja je skočio u nabujalu i hladnu Kreševku, spasivši od smrti dvije mlade osobe iz potopljenog automobila koji je sletio u rijeku. Cetina je pri svom hrabrom gestu i sam bio povrijeđen, ali sebičnosti nije bilo mjesta. On se nije pitao kako se zovu žrtve saobraćajne nesreće niti je razmišljao o tome da mu neko daje priznanje za hrabrost.

Štaviše, odbio je pohvaliti se javno svojom hrabrošću, a tek je na insistiranje njegovih pretpostavljenih priča završila u medijima. Cetinu su, inače, kolege jedva natjerale da ode na bolovanje zbog zadobivenih povreda ruku.

Nakon svega zaslužuje da mu se javno kaže - bravo! Bravo za mladog policajca koji je pokazao da ima ono što ga nijedna obuka na svijetu ne može naučiti - veliko srce.

Cetina u policiji radi tri godine, nedavno se oženio, a saznali smo da je od malih nogu želio biti policajac.

 

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.