Ove sezone postigao ukupno pet golova

Bajić: U prosjeku trese mrežu svaku 151 minutu. Arhiv

Piše: G. Š.

13.12.2020

Naš povremeni reprezentativac iz Askolija Riad Bajić (26) jučer je bio najbolji igrač utakmice 11. kola italijanske Serije B protiv Kremonezea koji je završen rezultatom 3:3. Bh. napadač postigao je sva tri gola za Askoli, a u 39. minuti promašio je penal...

Bajić je tako došao do učinka od pet golova u deset ovosezonskih mečeva, odnosno za 753 minute. U prosjeku, mrežu trese svaku 151 minutu provedenu u igri. Inače, Askoli se trenutno nalazi na pretposljednjoj, 19. poziciji sa šest osvojenih bodova.

Riad Bajić rođen je 6. maja 1994. u Sarajevu. Seniorsku igračku karijeru počeo je u Željezničaru, gdje je prekomandovan iz juniorskog pogona kluba s Grbavice. Kasnije ga je lopta odvela u Konjaspor i Udineze, a u međuvremenu je bio i na posudbi u Bašakšehiru te klubu iz Konje.

Za naš najbolji državni tim odigrao je 17 utakmica te još 12 za U-21 reprezentaciju BiH i četiri za selekciju U-19, gdje je postigao pet golova.