Izabran za igrača kola belgijske Jupiler lige

Prevljak: Ove sezone najbolji strijelac Ojpena. Avaz

Piše: G. Š.

19.4.2021

Šarlero i Ojpen našeg Smaila Prevljaka odigrali su utakmicu 34. kola belgijske Jupiler lige u kojoj su slavili gosti zahvaljujući našem reprezentativnom napadaču (2:3).

Bosanskohercegovački napadač postigao je tri gola i bio najzaslužniji za trijumf Ojpena. Sve pogotke postigao je u prvom poluvremenu - u 20., 28. i 45. minuti meča. Prevljak je odigrao 56 minuta i, prema specijaliziranom portalu Sofascore, dobio je ocjenu 8,5 te je izabran za najboljeg igrača kola.

Inače, naš reprezentativni napadač je ove sezone najbolji strijelac Ojpena sa 16 golova, uz četiri asistencije u 27 prvenstvenih utakmica.

Smail Prevljak rođen je 10. maja 1995. godine u Konjicu, gdje je i napravio prve fudbalske korake u Igmanu. Kasnije ga je lopta odvela u RB Lajpcig (U-19) te posudbe u Lajfering i Materzburg. Od 31. januara prošle godine je u svlačionici Ojpena. Za naš državni tim odigrao je sedam utakmica i postigao jedan gol