Ćiro Imobile: Het-trikom prestigao Vlahovića

Imobile sada na svom kontu ima 24 gola, a srbijanski napadač iz Juventusa 22

Imobile: Vodi Lacio u Evropu. Agencije

Piše: G. Šumar

11.4.2022

Lacio je uvjerljivom pobjedom u Đenovi (1:4), u 32. kolu Serije A, nastavio borbu za plasman u Evropu. U jučerašnjoj utakmici posebno je bio raspoložen Ćiro Imobile (Ciro Immobile), koji je upisao het-trik i za samo 30 minuta preskočio Dušana Vlahovića na čelu liste strijelaca italijanske Serije A.

Imobile sada na svom kontu ima 24 gola, a srbijanski napadač iz Juventusa 22.

Seriju golova u Đenovi Imobile je počeo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je pogodio za 0:2, nakon što je Rimljane u vodstvo doveo Adam Marušić (31).

U nastavku meča vidjeli smo još dva gola sjajnog napadača reprezentacije Italije.

U 63. minuti Imobile povisuje vodstvo svog tima na 3:0, a nakon što su domaćini smanjili autogolom Patrika (Patric) Imobile postiže het-trik u 76. minuti, uz asistenciju Pedra.

Ćiro Imobile rođen je 20. februara 1990. godine u Tore Anuncijati (Napulj). Omladinski staž zaključio je u Juventusu, nakon nastupa za nade Sorenta i Salernitane, a potom ga je lopta odvela u Sijenu, Juventus, Groseto, Peskaru, Đenovu, Torino, Borusiju Dortmund, Sevilju te Lacio. Za „A“ reprezentaciju Italije odigrao je 55 utakmica i postigao 15 golova.