Amer Gojak: Heroj Ferencvaroša

S dva eurogola približio ekipu tituli prvaka Mađarske

Gojak: Riješio najveći derbi. Twitter

3.5.2023

Bosanskohercegovački reprezentativac Amer Gojak fenomenalnom partijom koju je krunisao s dva gola u dresu Ferencvaroša riješio je najveći derbi Mađarske. Gojakov tim je otišao na gostovanje kod Ujpešta i na kraju su slavili rezultatom 2:3.

Bh. reprezentativac je sa svoja dva gola donio krucijalnu prednost svojoj ekipi koju oni nisu ispuštali do kraja utakmice. Prvi gol je postigao u 24. minuti, nakon što mu je jedna odbijena lopta pala na noge, poslije čega ju je on lijepo plasiranim udarcem poslao u dalji ugao. Svoje fudbalsko umijeće je ponovo pokazao u 54. minuti.

Ova pobjeda, osim za podizanje samopouzdanja „Zmaja“, dobro je došla i njegovom klubu u borbi za šampionsku titulu Mađarske. Ferencvaroš je ovom pobjedom pobjegao na velikih devet bodova prvom pratiocu ekipi Keškemeti.