Nakon ogromnog uspjeha, koji su prije nekoliko dana u Sarajevu zabilježili muzičari Teatra Verdi iz Trsta, Ambasada Italije u BiH, nastavlja sa predstavljanjem svojih uvaženih gostiju.
U okviru "Mjeseca italijanske kulture u BiH" stiže nam "FVG Orchestra Mitteleuropa" koji će se predstaviti na koncertima u Banjoj Luci, u ponedjeljak 17. novembra, te u Sarajevu 19. novembra, u Narodnom pozorištu. Ova dva koncerta dio su velike turneje, u sklopu koje orkestar nastupa, između ostalog, u Zagrebu, Beogradu, Podgorici, Tirani i drugim balkanskim gradovima.
Ulaz za ovaj koncert u Sarajevu, će biti besplatan.
Konkretno, radi se o simfonijskom orkestru koji pomoću italijanske regije Friuli Venezia Giulia radi na promoviranju mladih talenata. Koncertima će ravnati poznati bugarski dirigent, maestro Vram Čifčijan (Tchiftchian).