KULTURA

Simfonijski orkestar "Mitteleuropa" u Sarajevu

U srijedu, 19. novembra, u Narodnom pozorištu

S. Ha.

14.11.2014

Nakon ogromnog uspjeha, koji su prije nekoliko dana u Sarajevu zabilježili muzičari Teatra Verdi iz Trsta, Ambasada Italije u BiH, nastavlja sa predstavljanjem svojih uvaženih gostiju.

U okviru "Mjeseca italijanske kulture u BiH" stiže nam "FVG Orchestra Mitteleuropa" koji će se predstaviti na koncertima u Banjoj Luci, u ponedjeljak 17. novembra, te u Sarajevu 19. novembra, u Narodnom pozorištu. Ova dva koncerta dio su velike turneje, u sklopu koje orkestar nastupa, između ostalog, u Zagrebu, Beogradu, Podgorici, Tirani i drugim balkanskim gradovima.

Ulaz za ovaj koncert u Sarajevu, će biti besplatan.

Konkretno, radi se o simfonijskom orkestru koji pomoću italijanske regije Friuli Venezia Giulia radi na promoviranju mladih talenata. Koncertima će ravnati poznati bugarski dirigent, maestro Vram Čifčijan (Tchiftchian).

 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.