Kancelarija za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala /Uskok/ u Hrvatskoj podigla je optužnicu protiv zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića i još dva lica zbog zloupotrebe položaja i ovlašćenja.
Nakon što je optužno vijeće Županijskog suda u Zagrebu vratilo optužnicu koju je Uskok 13. februara podigao protiv Bandića i još dvoje lica, Uskok je u skladu sa odlukom suda proveo dodatne dokazne radnje i podigao optužnicu kojom im se na teret stavlja krivično djelo zloupotreba položaja i ovlaštenja.
Optužno vijeće zagrebačkog Županijskog suda vratilo je krajem marta Uskoku na doradu optužnicu protiv Bandića, njegovog saradnika Ivice Lovrića i upravnika zagrebačke "Tržnice" Zdenke Palac, koji se terete za pogodovanje Udruženju "U ime porodice", kome su navodno pribavili nezakonitu korist od najmanje 308.000 kuna /oko 40.000 eura/.
Istraga je utvrdila da je Bandić od Lovrića zatražio da se o trošku grada Zagreba štampaju plakati i propagandni materijal, pišu hrvatski mediji.
Bandić se pobrinuo za isporuku materijala širom zemlje, kao i za emitovanje radio i televizijskih spotova.
