Sarajevo golom Velkoskog savladalo Slobodu na Tušnju

A. Bajrić

5.8.2018

Sarajevo je u jednom od derbija 3. kola Premijer lige BiH na Tušnju savladalo Slobodu s 0:1.

Sloboda je bolje otvorila meč, a već u 5. minuti Baraban se našao sam na pet metara pred golom gostiju, ali je Kovačević fantastično obranio. U nastavku se igralo mirno i bez velikih uzbuđenja. Sloboda je imala veći posjed lopte, no nisu to usjevali realizirati. Domaći su u 37. minuti imali dobru prliku preko Vasiljevića, ali golman Sarajeva je opet odlično odbranio.  Sarajevo je do vodstva došlo iz prve prave prilike i to u 45. minuti. Odbrana domaćina je loše reagirala, a Velkoski se upisuje u strijelce i postavlja rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Sarajevo je nastavilo sa napadima. Prvo je pokušao Husejinović, a zatim i Adukor, no nije bilo promjene rezultata. U 55. minuti Sloboda je ostala sa igračem manje pošto je Vasiljević dobio crveni karton nakon prekršaja nad Ahmetovićem. U nastavku je Sarajevo pokušalo da iskoristi brojčanu prednost na terenu pa je tako u 74. minuti Ahmetović imao priliku, no šutirao je pored gola. Posljednjih desetak minuta meča Sloboda je napadala iako je imala igrača manje, no nisu uspjeli postići pogodak, pa su tako gosti iz Sarajeva slavili važnu pobjedu nakon teškog poraza 0:8 od Atalante u Evropskoj ligi.