VIŠESTRUKI PRVAK

Mani Pakijao objavio kraj karijere: Upravo sam čuo zvono...

Pakijao je naslov svjetskog prvaka osvojio u osam različitih bokserskih kategorija

Pakijao je ostavio veliki trag u svjetskom boksu. Arhiv

Piše: M. K.

29.9.2021

Legendarni filipinski bokser, Mani Pakijao (Manny Pacquiao), objavio je kraj bokserske karijere u 42-godini.

Pakijao je objavio video na društvenim mrežama, a koji obiluje scenama iz njegove bogate karijere, te najavio pojačanje svoje aktivnosti u politici u kojoj je već neko vrijeme, s konačnim ciljem da se kandiduje za mjesto predsjednika svoje zemlje.

Pakijao je naslov svjetskog prvaka osvojio u osam različitih bokserskih kategorija, sakupio je 62 pobjede, osam poraza i dva neriješena rezultata, dok je posljednji naslov osvojio 2019. u velter kategoriji kada je imao 40 godina.

- Upravo sam čuo zvono. Boks je gotov. Nikada nisam mislio da će doći ovaj dan i da ću objesiti rukavice, poručio je popularni PacMan.