Igokea u posljednjim sekundama do pobjede u Zagrebu

Još jednom se u redovima Igokee istakao Tomislav Zubčić sa 24 poena

Arhiv

8.10.2018

Veoma zanimljiv košarkaški dueal odigran je u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu, gdje su gosti iz Aleksandrovca na kraju slavili 84:86.

Prva četvrtina je pripala Ciboni, koja na odmor odlazi sa dva poena prednosti.

I u nastavku je bilo jako tijesno, ali su Cibosi zadržali prednost, i na pauzu odlaze s pola koša viška.

Uspio je domaćin i u posljednjih 10 minuta da uđe sa prednošću, nakon dobre treće dionice imali su pet poena suficita pred odlučujući period.

Ipak, Igokea je zategla svoju odbranu, gdje gosti dolaze do preokreta na dva minuta prije kraja,  nakon dva pogođena bacanja Zubčića, a onda je na sedam sekundi do kraja pobjedu gostujućem sastavu donio Adamović polaganjem.

Još jednom se u redovima Igokee istakao Tomislav Zubčić sa 24 poena, pratili su ga Sava Lešić sa 19 poena i 15 skokova, kao i Vuk Radivojević sa 13 poena, 10 je dodao junak Adamović.

U redovima Cibone 17 poena Blinovca, 15 je dodao Džeferson, po 12 su upisali Ljubičić, Rozić i Rejli-Ros.