Težak poraz Sparsa u Tuzli, Bosna bolja od Zrinjskog

Borac je na gostujućem terenu savladao savladao Promo sa 88:71

Tuzlaci ubjedljivi na svom parketu. Facebook

M. K.

26.12.2021

OKK Sloboda je u derbiju 10. kola Prvenstva BiH nadigrala Sparse rezultatom 87:70.

Vodio je sarajevski tim nakon prvog poluvremena sa 42:44, ali Tuzlaci su zaigrali sjajno u drugom poluvremenu, te "slomili" tim Zorana Kašćelana, piše KSBIH.

Slobodu je do pobjede nosio Rashun Davis sa 26 poena, dok je Haris Delalić imao 23 poena. Kod Sparsa se sa 21 poenom istakao Remy Abell, Imran Polutak je dodao 13, a Mašan Vrbica 11.

Košarkaši Bosne Royal su u Mostaru gostovali Zrinjskom, kojeg su porazili sa 87:82.

Sarajevski tim do pobjede su vodili Enis Memić, koji je ubacio 23 poena, te Amerikanac Jonathan Davis sa 22 poena.

Borac je na gostujućem terenu savladao savladao Promo sa 88:71. U pobjedničkom timu je sa 18 poena najefikasniji bio Radoš Šešlija.

Radnik je u Bijeljini deklasirao zenički Čelik sa 107:76. Bijeljinci su bili nošeni odličnim Dejanom Kokorušom (21 poen) i Srđanom Jovanovićem (20 poena i 11 skokova).