Sloboda u neizvjesnoj utakmici savladala Sparse

Piše: A. B.

18.11.2022

Sa utakmice u Mejdanu - Avaz
+6

Košarkaši Slobode savladali su ekipu Sparsa u utakmici 3. kola Prvenstva BiH u svom Mejdanu rezultatom 93:84, te tako došli do prvog trijumfa ove sezone.

U izuzetnoj utakmici sa puno preokreta u kultnom Mejdanu pobjedu je uspjela ostvariti Sloboda, koja je i vodila na poluvremenu rezultatom 39:36.

Ekipa iz Sarajeva je u nastavku zaigrala mnogo bolje pa je uspjela u potpunosti okrenuti utakmicu u svoju koristi. Iskusna Sloboda se uspjela konsolidovati u posljednjih pet minuta utakmice stići do preokreta i na kraju pobjede sa 93:84. Ovo je za Slobodu ujedno bila i prva pobjeda u sezoni, dok je Spars upisao prvi poraz.

U drugom meču večeri Borac je u Trebinju pobijedio protiv domaćeg Leotara sa 74:68.