KUP BIH

Bosna ispustila pobjedu, Široki u finalu protiv Igokee

Studenti su večeras igrali odlično, a naročito se to odnosi na fazu odbrane, koja je vrhunski funkcionisala

Bosna je propustila veliku priliku pred domaćom publikom. Printscreen

N. R.

18.2.2023

Košarkaši Širokog večeras su u Skenderiji u duelu savladali Bosnu rezultatom 71:65, te se tako plasirali u finale Kupa Mirza Delibašić.

Bosna je večeras igrala odlično, a naročito se to odnosi na fazu odbrane, koja je vrhunski funkcionisala i za Studente nije bilo izgubljene lopte. Nakon fantastičnog otvorenja utakmice, Bosna je vodila sa 15:4, a iako su se gosti vratili, prva četvrtina je okončana vodstvom Bosne od 22:16.

Prednost konstantno rasla

Nastavlja se dobra igra u drugoj četvrtini, prednost je konstantno rasla, pa je sarajevski tim na poluvremenu imao prilično visoko vodstvo rezultatom 42: 31.

Treća četvrtina je bila dosta loša od strane Bosne, a ni Širokobriježani nisu bili bolji. Bosna je na početku stigla do vodstva od 44:31, ali je četvrtina okončana sa 53:48.

Bosna se ponovo razigrala u posljednjoj četvrtini, uspješno je limitirala Širokobriježane i pet minuta do kraja je vodila sa 62:55. Ipak, gosti su tada proigrali i preokreću rezultat trojkom Josipa Čovića te vode sa 64:62 manje od dvije minute do kraja.

Gosti na kraju slavili

Kasnije je za tri poena promašio i Sejfić, a Najt je sa linije slobodnih bacanja praktično riješio meč. Gosti su na kraju slavili sa 71:65.

Ismet Sejfić je bio najbolji pojedinac meča sa 21 poenom, a u Bosni je dvocifren bio još Nedim Buza sa 12 poena.

Josip Čović je bio junak Širokog sa 14 poena, dok je Dajson Najt (Daishon Knight) ubacio 11 poena.

U sutrašnjem finalu će igrati Igokea i Široki, a Bosni ostaje za utjehu što je uspjela vratiti publiku na tribine.