Tok utakmice / BiH - Crna Gora 74:66: Pobjeda s nedovoljnom razlikom

Tekstualni prijenos odlučujuće utakmice košarkaške reprezentacije BiH

Tuzla: BiH igra protiv Crne Gore. A. BEŠIĆ

23.2.2023

Reprezentacija BiH pobijedila je Crnu Goru, ali s osam poena razlike, pa će u posljednjem kolu tražiti čudo. Osim što naš tim mora slaviti na gostovanju kod Mađarske, Crna Gora bi trebala na svom parketu izgubiti od autsajdera Češke.

40' - Četiri poena smo postigli u posljednjim sekundama za konačnih 74:66.

40' - Slobodna bacanja za Perija. Promašio oba.

40' - Napad za Crnu Goru, 51 sekunda do kraja.

40' - Halilović zakucava - 70:66.

39' - Halilović za 68:64, ali Crnogorci sada imaju tri slobodna bacanja. Peri pogodio dva - 68:66.

38' - Radović pogađa tricu i sada je 66:64.

38' - Gosti su uzeli minut odmora.

38' - Kamenjaš je pogodio jedno slobodno, a onda Roberson za dva - 66:61.

.38' - Gosti su opet smanjili - 63:61.

37' - Opet imamo napad. Sada za dva pogađa Halilović - 63:59.

36' - Vrabac za dva poena nakon ofanzivnog skoka - 61:59.

36' - Sada je neriješeno. Kaznili su tricom Crnogorci naše promašaje.

36' - Puno grešaka na obje strane.

35' - Sada Gegić za dva - 59:56. Promašio je dodatno slobodno bacanje.

35' - Prvi poeni za nas u ovog četvrtini. Gegić je pogodio tricu za 57:56.

34' - Minuta odmora pred posljednjih sedam minuta. gosti pogađaju jedno slobodno bacanje.

33' - Trojka iz očaja s velike udaljenosti za goste - 54:55.

33' - Nismo pogodili opet, pa osvojili loptu. Međutim poklonili smo je gostima.

32' - Opet smo izgubili loptu, ali tražili smo da se gleda snimak i imamo napad.

31' - Trenutno je 54:52: Dva puta su pogodili gosti.

Posljednjih 10 minuta je pred nama

BiH - Crna Gora: Neizvjesno u Tuzli. A. BEŠIĆ

30' - Roberson je pogodio jedno slobodno bacanje, a onda i Delalić nakon ukradene lopte za dva bio siguran - 54:48.

28' - Konačno naši poeni. Gegić za dva 51:48.

28' - Još jedan naš promašaj, ali i gostiju.

27' - Gegić za tri, Crnogorci za tri, pa onda gosti i za dva sigurni - 49:48.

'26' - Nova slobodna bacanja za Crnu Goru. Ponovo oba pogođena - 46:43.

26' - Gosti su pogodili dva slobodna bacanja za 46:41.

25' - Bitan napad za naš tim. Gegić je fauliran. Još jedan faul Crnogoraca, a onda Vrabac z7a tri nije pogodio.

24' - Opet dvojka Halilovića - 46:39.

24' - Imali smo skoro osvojenu loptu, ali gosti će šutirati slobodna bacanja. Nikolić je dva promašio.

24' - Publika je na nogama. Pokušavaju omesti goste.

24' - Halilović za dva siguran - 44:39.

24' - Sada su Crnogorci izjednačili, ali Roberson opet trica - 42:39.

23' - Ponovo smo se odbranili čak dva puta, ali nismo pogađali.

23' - Imali smo napad, ali smo izgubili loptu.

22' - Roberson siguran za tri. Vodimo 39:37.

21' - Vrabac za dva - 36:37.

21' - Loše otvaranje drugog dijela. Promašili smo napad, ali i Crnogorci.

20' - Sada Halilović za dva poena - 34:37. Kraj druge četvrtine.

20' - Vrabac na liniji slobodnih bacanja. Jedno pogodio - 32:37.

19' - Gosti su ubacili jedno slobodno bacanje.

18' - Peri opet, ali za dva - 31:36.

18' - Gegić sada zakucava - 31:34.

17' - Brza dvojka gostiju.

17' - Lazić je pogodio jedno slobodno, onda Kamenjaš za dva poena - 29:32.

16' - Gosti ponovo pogađaju tricu, a onda još jednu - 26:32.

15' - Sada 26:26. Kamenjaš je bio siguran.

15' - Halilović siguran za 24:24.

15' - Opasan je Peri u gostujućem sastavu. Trojka za 22:24.

14' - Ponovo imamo loptu, ali smo je izgubili. Nakon promašaja gostiju i mi smo još jednom bili brzopleti.

14' - Mejdan je na nogama. Sjajno zakucavanje Gegića - 22:21.

13' - Ne koristimo promašaje Crnogoraca. I naš tim dosta griješi.

13' - Gegić dva slobodna sigurno pogađa za 20:21.

12' - Gosti ipak bilježe dva poena - 18:21

12' - Promašaji na obje strane u drugoj četvrtini.

11' - Prvi napad za goste. Odbranili smo se.

Tuzla: Velika podrška našem timu. A. BEŠIĆ

10' - Trojka za naš tim. Kraj prvih 10 minuta - 18:19.

10' - Lagano Radović. Ponovo četiri poena prednosti za goste.

9' - Kamenjaš pogađa za 15:17.

9' - Pogodili su tricu gosti - 13:17.

8' - Koš za koš - 13:14.

8' - Lazić trica. Vodimo, ali je izedančeno.

7' - Sada je ponovo tricu pogodio Roberson. Osma ponea ukupno - 8:9.

7' - Sada je 5:8. Imamo dosta problema u skoku.

6' - Dva bacanja je pogodio Roberson za 5:6.

5' - Opet nemamo rješenje, gosti pogađaju. Sada je 3:6.

3' - Roberson diže dvoranu na noge sa tri poena - 3:4.

3' - Dosta konfuzna igra naših sada je već 0:4.

2' - Hadžibegović sjajno zakucava za 0:2.

2' - Još nema poena ni na jednoj strani.

1' - Utakmica je počela. Sretno "Zmajevi".

Mejdan: Težak zadatak pred bh. timom. A. BEŠIĆ

19.55 - Intonirane su himne. Sjajan ambijent napravili su navijači u Tuzli. Aplauz i za himnu gostujućeg tima.

19.50 - Naš tim će imati veliku podršku. Možemo li na krilima publike u Mejdanu do željene pobjede.

Košarkaška reprezentacija BiH u tuzlanskom Mejdanu od 20 sati igra odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo. Gost našem izabranom timu je reprezentacija Crne Gore koja isto tako traži svoju šansu za odlazak na takmičenje najboljih reprezentacija svijeta.

Izabranici selektora Adida Bećiragića moraju slaviti sa 20 poena razlike kako bi zadržali šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo. Uz takav rasplet bila bi nam potrebna gostujuća pobjeda u Mađarskoj za nekoliko dana.

U grupi K drugog kruga kvalifikacija Francuska i Litvanija imaju po 18 bodova, Crna Gora 16, BiH i Mađarska po 15, Češka 13. Plasman na Mundobasket ostvarit će tri prvoplasirane selekcije.

Bećiragić na večerašnjoj utakmici računa na sljedeće igrače: Ismet Sejfić, Džon Roberson (John), Miralem Halilović, Amar Gegić, Kenan Kamenjaš, Sani Čampara, Ajdin Penava, Aleksandar Lazić, Adin Vrabac, Haris Delalić, Amsal Delalić i Đorđe Topolović.