IZNENAĐENJE U BEOGRADU

Crvena Zvezda izgubila od fenjeraša Albe

Ekipa iz Berlina prekinula je seriju od šest poraza u elitnom takmičenju sa skorom 7-18

Crvena Zvezda doživjela šokantan poraz od Albe. Twitter

N. R.

24.2.2023

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u dvorani "Aleksandar Nikolić" sa 87:72 u 25. kolu Eurolige.

Ekipa iz Berlina prekinula je seriju šest poraza u elitnom takmičenju i sa skorom 7-18 i dalje je posljednja na tabeli, dok su crveno-bijeli sa učinkom 11-14, što ih tjera na korak dalje od plasmana u doigravanje.

Ekipa Duška Ivanovića odlično je počela utakmicu u prepunoj dvorani "Aleksandar Nikolić“, serijom 10:2, i uz odličnu igru u odbrani, u finišu prve četvrtine došla je do 13 poena prednosti (25:12).

Tim iz Berlina je do odlaska na odmor igrao koš za košem, pa su u svlačionicu otišli sa samo minus 5, (44:39).

Alba je drugu dionicu počela sjajnom serijom 6:0 za prvo vodstvo na utakmici 45:44.

Crveno-bijeli nisu igrali dobro u odbrani, a razigrao se i Lo, koji je postizao poene tako da su gosti u 28. minutu imali dva poena viška – 59:57.

Bio je to uvod u najbolju dionicu gostujućeg tima koji je početkom posljednje četvrtine napravio seriju 10:0 i u 33. minutu otišao na velikih plus 9, (70:61).

Tinjala je nada domaćeg tima da može da se vrati u utakmicu, međutim, nevjerovatni Lo je pogodio dvije vezane trojke za 77:65 na četiri i po minuta prije kraja meča.

Ubrzo je bilo i maksimalnih plus 14 i bilo je jasno da Zvezda ne može da se oporavi i vrati u meč.

Crveno-bijeli u sljedećem kolu gostuju Bajernu u Minhenu, a Albu dočekuje još jedan duel u Beogradu protiv Partizana.

Najbolji u ekipi Albe bio je Maodo Lo koji je skoro sve poene postigao u drugom poluvremenu, a ukupno ih je imao 24.

U ekipi Zvezde Petrušev je upisao 14 poena, Nedović 11, a Vildoza se zadržao na 10.