Crvena zvezda ispustila pobjedu u posljednjim minutama protiv Bajerna

Preokret Bavaraca je predvodio Vladimir Lučić

Crvena zvezda ispustila pobjedu protiv Bajerna. SCREENSHOT/Twitter

2.3.2023

Bajern Minhen je slavio protiv Crvene zvezde na svom parketu u okviru 26. kola Eurolige rezultatom 87:80(19:23, 22:15, 11:18, 35:24).

U poprilično izjednačenoj utakmici ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Bajern je poslije prvih 20 minuta imao prednost od četiri poena. Drugo poluvrijeme je donijelo dosta uzbuđenja, a pogotovo je interesantno bilo posljednjih 5 minuta.

Zvezda je vodila rezultatom 68:75 na pet minuta do kraja utakmice, ali je onda uslijedila serija 12-0 Bavaraca za potpuni preokret. Najbitniji u tom preokretu je bio kapiten ekipe Vladimir Lučić sa dvije vezane trojke.

Bajernu je za međusobni omjer trebala pobjeda od 7 razlike, a to im je donio Nils Gifaj (Niels Giffey) trojkom sa zvukom sirene.

Upravo Lučić je bio najefikasniji u dresu Bajerna sa 20 poena, a 20 poena je postigao i Kasijus Vinston (Cassius Winston).

Za Crvenu zvezdu je najbolji, već standardno, bio Luka Vildoza (Luca) sa 18 postignutih poena, dok je Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) ubacio 16 i dodao 7 asistencija uz jako loš šut (4/15).

Crvena zvezda je sada 13. sa omjerom od 11 pobjeda i 14 poraza, dok je Bajern 15. sa dvije pobjede manje.

Barcelona je bez problema slavila protiv Žalgirisa u svojoj "Palau Blaugrana" areni rezultatom 93:74 (19:17, 27:19, 31:18, 16:20).

Barcelona je nastavila sa dobrim igrama u Euroligi i borbi za sam vrh, trenutno su na omjeru od 18 pobjeda i 8 boraza. Do pobjede ih je predvodio Nikola Mirotić sa 28 poena.

Žalgiris je ovim porazom pao na 10. mjesto te su sada na omjeru od po 13 pobjeda i poraza. Najbolji je bio Ignas Brazdeikis sa 15 postignutih poena.