Milan i Baskonija bez problema slavili

Lagane pobjede bitne za ekipe u borbi za plej-of

Olimpija Milano i Baskonija sigurni. SCREENSHOT/Twitter

3.3.2023

U 26. kolu Eurolige Olimpija Milano je u Mediolanum Forumu  dočekala prvoplasiranu ekipu Olimpijakosa i slavila rezultatom 83:62 (20:17, 15:15, 26:14, 22:16).

U izjednačenom prvom poluvremenu ekipe nisu išle na ogromne razlike. Drugo poluvrijeme je donijelo razliku u tome.

Olimpija Milano je serijom 16:2 na početku treće četvrtine otišla na činilo se nedostižnu prednost. Međutim, ekipa Olimpijakosa je neuništiva, pa su se konstantno vraćali na dohvatljivu razliku.

Ipak, povratkom startera Milana na parket utakmicu su vratili pod kontrolu i zasluženo slavili protiv Olimpijakosa.

Najbolji u dresu Milana je bio bek šuter Bili Beron (Billy Baron) sa 18 poena, dok je jedini dvocifreni za Olimpijakos bio Tomas Volkap (Walkup) sa 10 postignutih poena.

Malo kasno, ali se "Manekeni" ipak bude. Trenutno su na omjeru od 10 pobjeda i 15 poraza, a Euroliga ne izgleda toliko nedostižno poslije ove serije pobjeda.

Olimpijakos sada dijeli drugo mjesto sa Barcelonom i omjerom od 18 pobjeda i 8 poraza.

U španskom duelu između Baskonije i Valensije slavili su domaćini iz Vitorije rezultatom 114:75(27:24, 30:24, 24:16, 33:11).

Košarkaši Baskonije su od početka utakmice dominirali, a razlika je samo rasla. Sredinom treće četvrtine su u potpunosti prelomili utakmicu i tu je bio kraj bilo kakvoj kompetitivnosti utakmice.

Najbolji u redovima Baskonije su bili Daulton Homes sa 25 poena i Darijus Tompson (Darius Thompson) koji je zabilježio 16 poena i 11 asistencija, dok je za Valensiju najviše poena postigao Džered Harper (Jared), 15.

Bitan trijumf za ekipu iz Vitorije protiv direktnog protivnika za plasman u plej-of. Baskonija je sada na omjeru od 14 pobjeda i 12 poraza, dok je Valensija pobijedila i izgubila po 13 utakmica.