Solidna partija Nurkića u porazu oslabljenog Finiksa

Ovaj meč je Finiks igrao bez najboljeg igrača Kevina Durenta

Nurkić u duelu s Menom. AP Photo/Ross D. Franklin

S. S.

4.1.2024

Košarkaši Finiks Sansa doživjeli su poraz na domaćem terenu protiv Los Anđeles Klipersa rezultatom 122:131.

Očajno su domaćini ušli u meč i prvu četvrtinu su izgubili rezultatom 20:35, a na poluvrijeme su otišli sa -19. Do kraja meča se nisu uspjeli vratiti u igru.

Ovaj meč je Finiks igrao bez najboljeg igrača Kevina Durenta. Glavnu ulogu u ovom meču preuzeo je sjajni Devin Buker koji je brojao do 35 poena (11-15 šut iz igre), a pridružio mu se i Bredli Bil sa 21 poenom.

Za 25 minuta na terenu reprezentativac BiH Jusuf Nurkić upisao je devet poena (3-4 za dva, 0-1 za tri i 3-3 sa linije slobodnih bacanja), šest skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Kod gostiju su briljirala dva igrača. Iskusni Pol Džordž je ubacio 33 poena, a Kavaj Lenard 30.

Nakon ovog meča Finiks je na omjeru 18-16, a Klipersi na 21-12.