Kod poraženih izdvojili su se Stef Karfi sa 30 poena i Klej Tomson sa 24

Nikola Jokić. AP Photo / Loren Elliott

S. S.

5.1.2024

Reprezentativac Srbije Nikola Jokić vodio je Denver Nagetse do pobjede na gostovanju protiv Golden Stejta.

Prvo poluvrijeme donijelo je egal utakmicu, a na pauzu je Denver otišao sa 7 poena razlike. Ipak do preokreta Golden Stejt dolazi u trećoj četvrtini koju dobijaju rezultatom 44:24, no u zadnjoj četvrtini su uspjeli prosuti veliku prednost. Konačni rezultat bio je 127:130. Pobjednika je odlučila fenomenalna trojka Nikole Jokića preko ruke u posljednjoj sekundi sa velike udaljenosti.

Nikola Jokić je ubacio 34 poena (11/14 za dva, 2/2 za tri i 6/7 sa linije slobodnih bacanja. Podijelio je i deset asistencija, uhvatio devet skokova te imao dvije ukradene lopte i jednu blokadu. Kod Denvera su bili raspoloženi i Aron Gordon sa 30 poena te Džamal Marej sa 25.

Kod poraženih izdvojili su se Stef Karfi sa 30 poena i Klej Tomson sa 24.

Nakon ovog meča Golden Stejt je na omjeru 16-18, a Denver na 25-11.