ENDESA LIGA

Real se vratio na pobjednički kolosijek, Musa ponovo sjajan

Musa je proveo 19 minuta na parketu i ubacio 15 poena uz dvije asistencije i jedan skok

Sa večerašnje utakmice. Platforma X

21.1.2024

Košarkaši Real Madrida slavili su sigurnu pobjedu protiv Bilbaa sa 95:80 u okviru 19. kola Endesa lige.

Bio je ovo Realov povratak na pobjednički kolosijek nakon dva vezana poraza, a ponovo je sjajan bio bh. reprezentativac Džanan Musa.

Madriđani su od samog početka bili bolji tim na parketu, a goste su "slomili" u trećoj dionici kada su imali i 28 poena prednosti (76:48).

Bilbao nije mogao ništa Musi i društvu koji su došli do novog trijumfa, prvog u posljednja tri meča nakon poraza od Mursije i Monaka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Geršon Jabusel (Guerschon Yabusele) sa 16 poena, dok je Musa dodao jedan manje za samo 19 minuta na parketu. Dodao je dvije asistencije i jedan skok.

Raspoloženiji od ostalih kod Bilbaa bio je Trigvi Hlinason (Tryggvi) sa 19 ubačaj.

Real Madrid je lider na tabeli sa 17 pobjeda i dva poraza, dok je Bilbao s omjerom 7-11 na 13. poziciji.

Musa i društvo naredni meč igraju u četvrtak, a protivnik će biti Olimpijakos. Potom će tri dana kasnije na megdan Gran Kanariji za koju igra bh. reprezentativac Amar Gegić.