Real se namučio na gostovanju, Džanan Musa u centru pažnje

Naš reprezentativac je ponovo bio dvocifren u timu Real Madrida

Musa: Veličanstven doček. Screenshot

11.2.2024

Košarkaši Real Madrida slavili su na gostovanju kod Rio Breogana u meču 22. kola španske Endesa lige sa 80:73.

Uoči utakmice domaći su priredili veličanstvne doček za reprezentativca BiH Džanana Musu koji je prije dvije sezone nastupao za Breogan.

Musa je briljirao u tom španskom timu, bio i MVP Endesa lige, a onda je uslijedio transfer u Real.

Breogan je otvorio bolje utakmicu, nakon prve četvrtine imao devet poena prednosti (24:15). Publika sa tribina je davala snagu igračima Breogana koji su parirali moćnom Realu cijelu utakmicu.

Sjajnim otvaranjem posljednje četvrtine Real je stigao do preokreta, a onda finiš meča na iskustvo priveo u svoju korist.

Džanan Musa je odigrao 22 minute i ubacio deset poena. Nije ga služio šut danas - 3/14 iz igre (2/8 za dva i 1/6) za tri). Dodao je i dva skoka, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najefikasniji u Realu bio je Serhio Ljulj (Sergio Llull) sa 17, Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) je dodao 14, a jedan poen manje Edi Tavares (Edy). Kod Broegana se istakao Ben Meklemor (McLemore) sa 19 ubačaja.

Real ostaje prvi na tabeli Endesa lige sa omjerom 19-3, dok je Breogan na 16. poziciji sa šest pobjeda i 16 poraza.