Indijana prokockala prednost u četvrtoj četvrtini: Boston na korak od "metle"

Tejtum: Još jednom briljirao. AP Photo / Michael Conroy

S. S.

26.5.2024

Košarkaši Boston Seltiksa savladali su u gostima Indijanu Pejserse rezultatom 111:114 i došli na korak od "metle" i velikog finala.

Meč je bio pun preokreta, Boston je prvu dionicu dobio rezultatom 32:31, a onda se Indijana odvajala. Pred početak posljednje četvrtine Indijana je imala prednost od devet poena razlike, no Boston je zadnju četvrtinu dobio rezultatom 33:21.

Još jednom je kod Bostona briljirao Džejson Tejtum, koji je meč završio sa 36 poena, deset skokova i osam asitencija. Istakli su se i Džejlin Braun i Ol Horford sa 24, odnosno 23 poena.

Kod Indijane je najbolji bio Endrju Nembhard sa 32 poena, a Siakam i Tarner su dodali po 22.

Indijana je ovaj meč igrala bez reprezentativca SAD Tajrisa Halibartona.

Boston vodi 3-0 u seriji, a priliku da završe posao imat će u noći sa ponedjeljka na utorak, kada će Indijana ponovo biti domaćin.