Barcelona protutnjala kroz Granadu

Piše:

3.4.2017

U okviru 29. kola španske Primere, Barcelona je savladala ekipu Granade rezultatom 4:1.

Tokom prvog poluvremena, Barca je u svom prepoznatljivom stilu kontrolirara igru ali su do prednosti došli tek u 44. minuti golom Luisa Suareza.

U drugom dijelu, Granada je iznenadila 'Blaugranu' te su u 50. minuti poravnali rezultat preko Boge za veliko slavlje domaćih. Ipak, Barcelona nije dopustila novi kiks koji bi ih izbacio iz utrke za šampionski trofej te su opet poveli preko Alcacera u 64. minuti.

Do kraja susreta, pobjedu Barcelone su potvrdili Ivan Rakitić u 84. i Neymar u 91. minuti za konačnih 4:1 u korist svoje ekipe. U sljedećem kolu Barcelona dočekuje Sevillu dok će Granada bodove spasa tražiti u La Coruni.

Golove sa ove utakmice pogledajte u videu ispod.