Juventus "demolirao" gradskog rivala, Pjanić strijelac i dvostruki asistent

Slavlje igrača Juventusa ( AFP)

(D. K.)

23.9.2017

Ni ove sezone Torino nije prekinuo seriju o kojoj priča cijela Italija. Torino na pobjedu protiv Juventusa čeka 22 godine (od aprila 1995.), a čekat će i dalje, jer je aktuelni šampion bez problema večeras slavio u gradskom derbiju.

Bilo je 4:0 pogocima Paola Dibale (Dybala, dvostruki strijelac), Miralema Pjanića i Aleksa Sandra (Alex Sandro), pa je "Stara dama" stigla do šestog trijumfa u isto toliko mečeva.

Da Torino nema šansi postalo je jasno već u 24. minutu kada je vezista Danijele Bazeli (Daniele Baselli) kod rezultata 1:0 dobio drugi žuti karton.

Juve je poveo u 16. minuti golom Dibale, koji je pogodio na asistenciju Pjanića. Na 2-0 povisio je "Mali princ", koji je asistirao i kod trećeg pogotka u 57. minuti. Tad je pogodio Sandro. Konačnih 4-0 djelo je Dibale u prvoj minuti sudijske nadoknade.