Bajern gubio 0:2, pa uništio Hofenhajm

S današnje utakmice na Alijanc areni ( AFP)

A. S.

27.1.2018

Nogometaši Bajern Minhena pobijedili su ekipu Hofenhajma rezultatom 5:2 (2:2), iako su gosti poveli sa 2:0.

Hofenhajm, u čijim redovima je igrao Ermin Bičakčić od prve minute (zamjenjen na poluvremenu), rano je stigao do prednosti od 2:0, ali su nakon toga primili pet golova.

Prvo je Gnabri (Granby) je promašio penal, ali je na odbijenu loptu naleteo Ut i pogodio za 1:0. Već u 12. minutu, Gnabri je postigao prelijep gol sa 25 metara i šokirao sve na Alijanc areni.

Nakon toga, na teren uje postojao samo jedan tim - Bajern. Prvo je strijelac bio Levandovski (Lewandowski), da bi na 2:2 izjednačio Boateng na dodavanje Robena (Robben).

U drugom dijelu, Bavarci su do vrha napunili mrežu gostiju, preko Komana, Vidala i Vagnera (Wagner).

Borusija je ponovo razočarala. Odigrali su samo 2:2 protiv Frajburga. Toljan je golom u posljednjim trenucima utakmice izvukao bod za domaći tim.

Lajpcig je na svom terenu također remizirao. Hamburger je odnio bod (1:1, strijelci Bruma / Kostić).