Ne ide bez Džeke, Roma odigrala utakmicu bez golova

Na klupi Vučice sjedio je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko

Džeko u dresu Rome. Arhiv

Avaz.ba

19.9.2020

Roma je večeras u prvom kolu italijanske Serije A gostovala kod Verone, a susret je završen rezultatom 0:0.

Na klupi Vučice sjedio je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji će uskoro postati novi igrač Juventusa. Najbolji igrač Rome prethodnih nekoliko sezona nije ulazio u igru.

Prvu pravu priliku u prvom poluvremenu imao je Lubomir Tupta, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Mirantea. U 34. minuti priliku je imao Pedro, ali je lopta otišla pored lijeve stative gola domaćih.

Pet minuta kasnije zaprijetio je Mkhitaryan, ali je siguran golman domaćih. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imala je Verona. Udarac Adriena Tamezea uz pomoć prečke odbranio je Mirante.

U nastavku susreta Roma je pokušala doći do pogotka, ali fudbaleri Vučice nisu pogodili. Najbolju priliku propustio je Leonardo Spinazola, ovaj put prečka je zaustavila nogometaša Rome. Ostalo je do kraja susreta 0:0 u Veroni.