Skov tragičar, Hofenhajm ponovo izgubio

Kruze vodio Union Berlin do pobjede

Kruze: Upisao gol i dvije asistencije. AFP

3.11.2020

Fudbaleri Hofenhajma pretrpjeli su treći poraz u posljednje četiri utakmice i nastavili seriju loših rezultata.

Oni su u susretu šestog kola njemačke Bundeslige izgubili na domaćem terenu od Union Berlina s 1:3.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, a ključni detalj desio se u 58. minuti.

Robert Skov je skrivio penal i zaradio direktan crveni karton, a siguran s bijele tačke za vodstvo gostiju bio je Maks Kruze (Max Kruse).

Iako je imao igrača manje, Hofenhajm je uspio doći do izjednačenja golom Munasa Dabura (Dabbur) u 80. minuti.

Ipak, gostiju su zahvaljujući sjajnom Kruzeu uspjeli postići još dva gola i stići do pobjede. Kruze je prvo u 85. minuti asistirao Džoelu Pohjanpalu (Joel), a potom u 94. minuti Sedriku Tušeru (Cedric Teuchert) za konačnih 1:3.

Hofenhajm je trenutno 12. na tabeli sa sedam bodova, dok je Union Berlin deveti sa devet bodova.