Lajpcig preokretom do pobjede protiv PSG-a

Velika pobjeda Lajpciga. Twitter

Piše: A. M.

4.11.2020

Kompletirano je treće kolo grupne faze Lige prvaka.

Lajpcig je na svom terenu nakon preokreta savladao PSG 2:1. Parižani su poveli u šestoj minuti golom Anhela Di Marije (Angel Di Maria ), preokret Nijemaca režirali su Kristofer Enkuknu (Christopher Nkunku) i Emil Forsberg golovima u 42. i 57. minuti susreta.

Sevilja je nadoknadila dva gola zaostatka protiv Krasnodara i slavila pobjedu rezultatom 3:2. Gosti su čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem više, ali nisu uspjeli sačuvati prednost. Krasnodar je golovima Magomeda-Šapi Sulejmanova (Magomed-Shapi Suleymanov) i Markusa (Marcus) Berg a došao do 0:2. Andalužani su u 42. minuti smanjili na 1:2 preko Ivana Rakitića, a život im je zakomplikovalo isključenje Hesusa (Jesus) Navas u nadoknadi prvog dijela. Ipak, golovima Jusufa En Nesirija (Youssef En Nesyri) u 69. i 72. minuti Sevilja je stigla do preokreta i velike pobjede.

Čelzi je i dalje bez primljenog gola. Plavci su u Londonu rutiski slavili protiv Rena 3:0. Strijelci za Čelzi bili su Timo Verner (Werner) dva puta s bijele tačke i Tami Ejbraham (Tammy Abraham).

Istim rezultatom Borusija Dortmund je bila bolja od Briža u gostima. Za Milionere su pogađali Torgan Azar (Thorgan Hazard) i Erling Haland (Haaland) dva puta.